Раонич изненада Федерер и е шампион в Бризбън

10-01-2016 12:45 | Любомир Тодоров

Четвъртият поставен Милош Раонич грабна титлата от тенис турнира в Бризбън, Австралия.

В повторение на миналогодишния финал канадецът взе реванш от водача в схемата Роджър Федерер, като го победи с 6:4, 6:4 за час и 27 минути и попречи на Маестрото да вземе 89-ия си трофея.

В четвъртия гейм Раонич стигна до две точки за пробив, но именитият му съперник се спаси. Роденият в Подгорица тенисист постигна своето в деветия гейм, след което при 5:4 сервира безпроблемно, за да спечели сета.

Във втората част Федерер стигна до единствената си точка за брейк при 2:1, но сервисът на канадеца свърши работа. 25-годишният Милош на свой ред проби за 4:3. След това затвърди с гейм на нула. Швейцарецът вече подаваше за оставане във финала и се справи, като постигна седмия си ас. После Раонич сервираше за титлата. Той стигна до шампионска точка и я реализира тутакси.

Канадецът, който е №14 в световната ранглиста, завоюва осмия си трофей в кариерата.