Федерер си гарантира дуел с Григор

07-01-2016 13:59 | Tennis24.bg

Роджър Федерер започна с експресна победа защитата на трофея от АТР 250 турнира в Бризбън, Австралия. Водачът в схемата се наложи с изразителното 6:2, 6:1 над Тобиас Камке (Германия) в двубой, който продължи едва 55 минути.

„Ще положа всички усилия, за да се опазя от контузии през сезона и да имам шанс да спечеля още една титла от Големия шлем”, коментира Федерер в интервюто на корта.

На четвъртфиналите швейцарецът ще се изправи срещу Григор Димитров. Българинът имаше далеч по-оспорван мач и остана на корта близо 3 часа, за да пречупи Виктор Троицки с 2:1 сета – 5:7, 7:6 (6), 6:2.

До момента Федерер и Димитров са се срещали 3 пъти, в които швейцарецът не е загубил сет. За последно те играха точно в Бризбън преди година, но на полуфинална фаза. Тогава бащата на четири деца победи на полуфинала с 6:2, 6:2, а след това вдигна и купата. Предишните два мача бяха на четвътфинали в Базел през 2013 и 2014 година, когато швейцарецът печелеше в по два сета. Григор победи идола си миналия март в демонстративен мач в Ню Йорк.

Двубоят е в петък от 11:00 часа и ще може да бъде гледан онлайн. Очаквайте линкове в Tennis24.bg, където по традиция ще проследим срещата и с коментар на живо.