Посредствен германец чака Григор днес

26-11-2010 08:20 | Николай Драгиев

Не особено впечатляващ като класа е днешният съперник на Григор Димитров в четвъртфинала на турнира от сериите "Чалънджър" в Хелзинки. Това е 113-ият в света германец Юлиян Райстер.

188-сантиметровият германец предпочита да играе на клей вместо на твърда настилка и има доста приличен форхенд. Резултатите му обаче не говорят за особено постоянство. Максимално той е достигал до 102-о място в ранглистата.

През този сезон Райстер има 2-3 по-впечатляващи турнира. На "Ролан Гарос" той минава цели два кръга. Първо побеждава в три сета Фелисиано Лопес, а след това със същия резултат и Оливие Рокус. На третото стъпало го спира Роджър Федерер с 6:4, 6:0, 6:4. Интересното бе, че Федерер взе втория сет за невероятните 18 минути. Това бе и победа номер 700 в кариерата на швейцареца.

Освен в Париж, Райстер впечатли и на силния турнир в Хамбург, където стигна осминафинал, но загуби драматично от Денис Истомин.

От септември 2010 г. Райстерс е в повече от слаба форма много рядко печели повече от един двубой на турнирите, в които участва.

През 2008 г. в Базел Райстер вече е побеждавал Гришо с 6:2, 6:2. Според букмейкърите фаворит е Димитров, за който ставките са около 1.44.

Двубоят в Хелзинки започва в 15,00 часа българско време.