Димитров на четвъртфинал

02-03-2011 00:00 | Станко Димов
Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на чалънджъра в зала в Шербур, Франция, с награден фонд 42 500 евро плюс гостоприемство. Водачът в схемата преодоля 26-годишния чех Иво Минар със 7:6(5), 6:2 след удин час и 23 минути игра.

Димитров избра да сервира и поведе с 1:0 гейма. В четвъртия българинът поведе с 40:0 при сервис на чеха, но не успя да направи пробив. До края на сета всеки печелеше подаването си и дълъг 13-и гейм трябваше да определи победителя. В тайбрека, който вървеше точка за точка, Гришо стигна до сетбол при 6:5 и свой начален удар и затвори частта след 47 минути игра.

Българинът започна втория сет с пробив на 15. Веднага след това хасковлията затвърди за 2:0 гейма. В петия първата ни ракета имаше два брейкбола, но не успя да ги реализира. Григор продължи да настоява и проби за 5:2 при четвъртата си възможност в гейма. След това тийнейджърът сервираше за мача. Той спечели на нула и принуди 172-ия в света чех да капитулира.

Гришо приключи със седем аса и три двойни глещки. Процентът на вкаран първи сервис беше 59, като той реализира впечатляващите 92 процента точки при първи сервис – 35 от 38. В срещата българинът стигна до 11 точки за пробив и реализира две, но не даде на Минар нито една възможност за брейк.

С класирането на четвъртфинал Димитров си осигури 17 точки за световната ранглиста, където е №78 в момента, и 1245 евро от наградния фонд на чалънджъра в Шербур. Следващият му съперник ще бъде осмия поставен Стефан Боли от Швейцария, който се наложи над французина Марк Жикел с 6:3, 6:2.