Григор на първи финал за годината

05-03-2011 00:00 | Станко Димов
Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за финала на чалънджъра в зала в Шербур, Франция, с награден фонд 42 500 евро (плюс гостоприемство). Водачът в схемата преодоля убедително местния тенисист Стефан Робер с 6:3, 6:0 само за един час и седем минути игра.

Димитров започна отлично срещата и поведе с 2:0 гейма и пробив, но не успя да го затвърди и така се стигна до равенство 2:2. Това обаче не притесни Гришо и той проби още следващото подаване на 205-ия в ранглистата Робер, за да поведе с 5:2 и в крайна сметка да завърши сета при 6:3 в своя полза.

Втората част беше още по-лесна за младия българин, който не даде нито гейм на Робер и го унизи с 6:0. Той записа 4 аса и допусна само една двойна грешка, докато при френския ветеран тези показатели бяха съответно 0 и 3. Григор имаше и 84% успеваемост при точките на свой първи сервис.

С победата българинът си осигури поне 55 точки за ранглистата на АТР и 3600 евро от наградния фонд. При победа над Маю Григор ще завоюва 90 точки и 6150 евро.

Димитров и Маю са се срещали два пъти досега, като имат по една победа.Григор печели първия мач помежду им в Истанбул през 2009 година с 4:6, 7:6(1), 7:6(4), а през миналия сезон Маю се реваншира на финала в Орлеан с 2:6, 7:6(6), 7:6(4).