Русия срещу Чехия на финала

17-04-2011 00:00 | Станко Димов
Отборът на Русия се класира за финала на турнира Fed Cup. Избраниците на капитана Шамил Тарпишчев водят вече с 4-0 победи срещу шампионките от последните две години Италия в полуфиналния мач в Москва, който се играе на хард в комчплекса "Мегаспорт".

Номер 3 в света Вера Звонарьова днес отнесе Роберта Вични с 6:4, 6:2 за 74 минути и продължи победната си серия за националния отбор в състезанието от 2003 година насам. Този успех подпечата билетите за финала за "сборная".

След това Анастасия Павлюченкова се справи със Сара Ерани със 7:6(5), 7:6(1) в двучасов двубой.

Русия ще бъде домакин на финала на 5 и 6 ноември и ще търси пета титла след 2004, 2005, 2007 и 2008 година срещу победителя от мача между Белгия и Чехия.

В Шарльоруа гостенките победиха с 3-2. Петра Квитова победи Янина Викмайер в сблъсъка на първите ракети след 5:7, 6:4, 6:2. В четвъртия двубой Кирстен Флипкенс се наложи с 6:2, 6:3 над Барбора Захлавова Стрицова. Решителен беше двубоят на двойки. В него Бенешова и Захлавова Стлицова надделяха над Флипкенс и Викмайер с 6:4, 6:4.