Надал, Мъри и Сьодерлинг печелят

26-05-2011 00:00 | Станко Димов
Световният номер едно и петкратен шампион от Roland Garros Рафаел Надал игра три часа и 18 минути, преди да успее да се класира за третия кръг на турнира. Той спечели испанския сблъсък с Пабло Андухар със 7:5, 6:3, 7:6(4). Успехи записаха и четвъртият и петият в схемата Анди Мъри и Робин Сьодерлинг.

В първата част Рафа направи два пробива, но Андухар ги връщаше. В 12-ия гейм левичарят от Манакор направи решителния брейк, след като дръпна с 40:0. В следващия сет Надал направи важния пробив за 5:3.

В заключителната част Пабло заигра смело и активно и поведе с 5:1 гейма. Рафа спаси общо осем сетбола, преди да направи 5:5. Стигна се до тайбрек, в който водачът в схемата беше по-концентрирания.

Анди Мъри пък победи в Париж Симоне Болели (Италия) със 7:6 (7:3), 6:4, 7:5 за 2:51 часа. Шотландецът реализира 6 пробива, допусна 4 и записа 10 аса. Болели пък направи 58 непредизвикани грешки. В третия кръг Мъри ще играе с победителя от мача Арно Клеман (Франция) и Михаел Берер (Германия).

Робин Сьодерлинг се наложи над испанския квалификант Алберт Рамос с 6:3, 6:4, 6:4. Шведът, който спечели три титли този сезон, допусна само един пробив в мача и направи 7 двойни грешки заради силния вятър. В следващия кръг Сьодерлинг ще играе с Леонардо Майер от Аржентина.