Гришо обърна убедително французин

11-10-2010 18:59 | Николай Драгиев

Григор Димитров стартира с победа турнира от сериите "Чалънджър" в Рен.

Гришо, който е поставен под номер 7 в схемата, надви своя добър познайник Лоран Рошет от Франция с 1:6, 6:0, 6:4 за 87 минути игра.

Димитров стартира доста трудно мача и преди да се е усетил, губеше с 1:6.

Той имаше сериозни проблеми със своя сервис. Въпреки че спаси 8 от 11 точки за пробив, французинът все пак се възползва поведе в резултата.

Оттам нататък обаче Рошет взе всичко на всичко четири гейма.

Гришо му го върна тъпкано във втория сет, давайки му да спечели едва 11 точки от 36, при това само 7 на свой сервис.

Звучното 6:0 прилягаше добре на показаното.

В решителния трети сет, както често се случва, всичко стана ясно в седмия гейм. Рошет се пропука, направи двойни грешки и Гришо стигна до своя важен пробив.

Оттам нататък всичко бе ясно - 6:4, макар и от петия мачбол. Това значи и 8 точки за ранглистата в актива на първата ракета на България.

ВИЖТЕ ОСНОВНАТА СХЕМА!

Франк Данчевич от Канада или квалификанта Матиас Бахингер ще бъде следващият опонент на Григор във втори кръг.

Турнирът в Рен е на твърди кортове и с награден фонд от 64 хиляди евро плюс гостоприемство.