"Фатална" загуба за Гришо в Падуа

19-08-2010 18:08 | Станко Димов

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна от турнира в Падуа, Италия. Гришо загуби на 1/4-финалите от французина Ромен Жуан, който сложи край на серията му от 12 поредни победи.

Така "фатален" за Григор се оказа 13-ият мач, в който нашето момче отстъпи с 6-3 3-6 6-7(3) след повече от два часа и половина игра.

Двубоят започна добре за Димитров, който спечели първия сет с 6-3. Жуан обаче взе следващата част със същия резултат, а след много равностойна игра в третата се стигна до тайбрек.

Димитров поведе с 3-1, но последва пълен обрат и Жуан стигна до успех със 7-3, с което си осигури място в полуфиналите на състезанието с награден фонд 15 000 долара и гостоприемство.

В предпоследния етап французинът ще играе с победителя от мача Душан Лайович (Сърбия) - Алберто Брици (Италия).

От Падуа първата ни ракета си тръгва с 4 точки за ранглистата на ATP. Следващата спирка за българина е турнир в Женева.