Левичар прекъсна победната серия на Григор Димитров

24-07-2010 00:25 | Николай Драгиев

Григор Димитров приключи още на четвъртфинал участието си на турнира от сериите "Фючърс" в Модена. Поставеният под номер 2 в схемата Гришо загуби от представителя на домакините Андреа Арнаболди с 2:6, 6:1, 1:6.

326-ият в света италианец се оказа непреодолимо препятствие за Григор, който в края на юли записа 7 поредни победи. Левичарят Арнаболди се възползва от по-големия си опит на клей и в решителния трети сет се наложи с убедителното 6:1.

През следващата седмица Григор най-вероятно ще отскочи до Германия, където в Дортмунд го очаква нов турнир на клей от сериите "Фючърс", пак с награден фонд от 15 хиляди долара и гостоприемство.

В момента Гришо е 309-и в ранглистата и ще направи лек скок от следващата седмица, когато ще му бъдат отчетени точките за спечелването на турнира в Трир преди седмица.