Двойките ще определят шампионките в Прага

15-11-2015 18:22 | Tennis24.bg

Шампионът в отборния тенис турнир за жени "Фед къп" ще бъде определн в петия мач, който е на двойки. Резултатът във финала между Чехия и Русия в Прага е 2-2 победи.

В последния мач на сингъл Каролина Плишкова надделя над Анастасия Павлюченкова с 6:3, 6:4 и изравни общия резултат.

Чехкинята дочака своя момент в осмия гейм на първата част, когато реализира пробив при чтвъртата си възможност в сета, за да поведе с 5:3. След това Плишкова уверено затвори частта.

Във втората прдставителката на домакините направи отново брейк в края, за 5:4. В заключителния гейм на мача Павлюченкова стигна до точка за връщан на пробива, но чешката тенисистка показа железни нерви и спечели двубоя.

И двамата капитани направиха промени за двойките. Така Петер Пала избра Плишкова вместо Луцие Шафаржова за партньорка на Барбора Стрицова. Анастасия Мискина пък пуска Павлюченкова вместо Екатерина Макарова да игра в дует с Елена Веснина.