Ферер пребори Григор Димитров за място на четвъртфиналите

05-11-2015 19:14 | Станко Димов

Григор Димитров за трета поредна година отпадна на осминафиналите на „Мастърс 1000” турнира в Париж. Най-добрият български тенисист отстъпи със 7:6 (4), 1:6, 4:6 пред Давид Ферер в страхотен двубой, който продължи близо два часа и половина.

Българинът има за какво да съжалява, тъй като водеше с 3:1 гейма в решаващия трети сет, но Ферер демонстрира по-свежа игра във финалните минутки и успя да осъществи обрат, с който да си гарантира и място на четвъртфиналите. Това беше и последният официален двубой за Григор Димитров през сезона.

Общо това беше шести дуел между българина и испанеца, а Ферер записа пета победа. Следващият съперник на опитният испанец ще бъде Джон Иснър, който изненадващо се справи в 3 сета с Роджър Федерер.

Григор Димитров пък ще се появи на корта още веднъж до края на годината. Това ще се случи на 28-ми ноември в „Арена Армеец” в София, когато ще се проведе демонстративният двубой с Гаел Монфис.