И Томич не успя да затрудни световния №1

16-10-2015 14:54 | Tennis24.bg

Новак Джокович продължава наказателната си акция в Шанхай. Световният №1 се класира за полуфиналите на местния „Мастърс 1000” турнир, след като се справи в два сета с Бърнард Томич, в отделните части 7:6 (6), 6:1.

Сърбинът започна уверено двубоя и първо успя да пробие подаването на съперника си за преднина 4:2. В този момент обаче Томич изненадващо успя да направи ри-брейк, след което изравни за 4:4.

В следващите минутки двамата взимаха подаванията си и така заслужено се стигна до тайбрек, в който Джокович успя да се наложи с 8:6 точки, реализирайки третия си сетбол.

През втората част интрига на корта нямаше. Ноле осъществи три пробива и затвори двубоя след 88 минути, реализирайки 4-ия си мачбол.

В спор за място на финал Джокович ще се изправи срещу победителя от срещата Анди Мъри – Томаш Бердих. Другият полуфинал в турнира е между Жо-Вилфред Цонга и Рафаел Надал.