Успешен старт за Сесил в Токио

19-09-2015 12:32 | Станко Димов

Сесил Каратанчева започна с победа участието си в квалификациите на турнира на твърди кортове в Токио. Българката, която е поставена под номер 4 в схемата на пресявките, се наложи над представителката на домакините Киока Окамура с 6:3, 6:4 за 86 минути.

Каратанчева направи пробив за 3:1 в началото на мача, след което отново взе подаването на съперничката си за 5:3 и при свой сервис затвори първия сет. Във втората част българката губеше с 1:4, но спечели пет поредни гейма, с което стигна до успеха.

26-годишната софиянка заработи $1800 и 13 точки, а във втория кръг на квалификациите ще играе срещу Олга Савчук (Украйна). Двете са се срещали веднъж до момента - в Палермо през 2009-та, когато победата отива на сметката на украинката.