Ноле и Рафа в една четвъртина в Ню Йорк

27-08-2015 18:50 | Tennis24.bg

Двукратният шампион Рафаел Надал може да се изправи срещу световния №1 Новак Джокович още на четвъртфиналите на US Open. Това отреди тегленият преди минутки жребий.

Испанецът попадна в една четвъртина с водача в ранглистата, също както се случи и на „Ролан Гарос” преди няколко месеца. Тогава двубоят между двамата стана факт, а сърбинът се наложи категорично с 3:0 сета и нанесе второ поражение на испанеца в Париж.

Иначе Надал ще има труден опонент още на старта – младият хърватин Борна Чорич, който го победи в края на миналия сезон на един от турнирите в зала. Ноле пък започва атаката към втора титла в Ню Йорк с двубой срещу Жоао Соуза.

5-кратният победител Роджър Федерер попадна в една половина на схемата с шампиона от 2012 Анди Мъри. Двубой между двамата е възможен на полуфинал. Иначе швейцарецът започва срещу Леонардо Майер, докато на старта Мъри ще има за съперник скандалния Ник Кириос.