Григор спечели след два тайбрека

18-08-2015 22:02 | Любомир Тодоров

Най-силният български тенисист в историята Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Синсинати, щата Охайо.

Поставеният под №16 хасковлия победи Вашек Поспишил от Канада със 7:6(4), 7:6(5) след час и 46 минути игра.

Димитров проби още вм откриващия гейм, но позволи на съперника да изравни при 3:3. Стигна се до тайбрек, в който след 3:4 точки Гришо направи два минипробива и после затвори сета при своите начални удари.

В следващия сет, въпреки многото възможности нямаше пробиви и се стигна до нов тайбрек. Българинът поведе с 3:0 в него, а размяната на половините дойде при 4:2 точки. При 6:3 имаше вече три мачбола и триумфира при третия!

КАК СЕ РАЗВИ СРЕЩАТА ГЕЙМ ПО ГЕЙМ

Той си осигури 90 точки за световната ранглиста, където е 17-и. В третия кръг Димитров очаква победителя от утрешния двубоя между №3 Анди Мъри и участващия с "уайлд кард" Марди Фиш-