Успешен старт за Григор Димитров

17-08-2015 06:11 | Станко Димов

Григор Димитров се класира за втори кръг на „Мастърс 1000” турнира в Синсинати, след като на старта успя да победи чеха Лукаш Росол. Спортист №1 на България за миналата година се наложи с 6:2, 3:6, 6:3 и след 85 минути предстой на корта вдигна победоносно ръце.

Това беше втори двубой между двамата, като нашето момче се поздрави с втори успех (първият бе на финала на турнира на клей в Букурещ миналата година).

Григор започна силно двубоя и след два последователни пробива поведе с 4:0, след което с лекота затвори за 6:2.

През втората част обаче нивото на българина рязко спадна и той допусна един пробив за 2:4, което се оказа напълно достатъчно за Росол в последствие да изравни резултата и д вкара мача в трети сет. В него българинът успя да пробие за 4:2 гейма и до края на двубоя сервира на ниво, като не позволи на съперника му да мисли за връщането на пробива.