Григор Димитров тръгна с победа

06-08-2015 04:38 | Любомир Тодоров

Григор Димитров започна успешно участието си във Вашингтон. В мач от втория кръг на турнира от категория "АТР 500" шестият поставен се наложи над преминалия през квалификациите Гуидо Пея от Аржентина със 7:6(1), 6:4 след час и половина игра.

Най-добрият спортист на България започна чудесно срещата и проби за 2:0. След 5:2 обаче Димитров загуби концентрация и съперникът му поведе с 6:5. В следващия гейм Григор прояви характер, спаси два сетбола на южноамериканеца и доведе нещата до тайбрек. В него 24-годишният хасковлия поведе с 6:1 точки и реализира още първия си сетбол.

Димитров доминираше във втората част. С два пробива поведе с 5:1. След това аржентинецът върна единия брейк, но в десетия гейм стигна до два мачбола и спечели срещата още при първия.

ВИЖТЕ КАК СЕ РАЗВИ ДВУБОЯТ ГЕЙМ ПО ГЕЙМ

Българинът заслужи 45 точки за ранглистата на АТР, където е 16-и. Следващият съперник на Гришо е американецът Стив Джонсън, който отстрани №11 Бърнард Томич с 6:7(7), 6:4, 6:2. Григор победи този съперник във втория кръг на Уимбълдън тази година след 7:6, 6:2, 7:6.

Мачът на Димитров с №55 в света Джонсън е трети в програмата на корт Грандстанд 1 и е с начален час отново 0:30 часа след полунощ българско време.

След това първата ни ракета трябва да играе и на двойки заедно с Марди Фиш срещу Бопана (Индия) и Мерджа (Румъния).