Словения - България 2:0, Кавчич победи "българския Федерер" (снимки)

09-07-2010 18:54 | Николай Драгиев

Словения поведе с 2:0 на България. Това стана, след като и първата ни ракета Григор Димитров не успя да спечели двубоя си. Победи го втората ракета на домакините Блаж Кавчич, който се наложи с 1:6, 6:1, 6:0, 6:3.

Това бе първата загуба на Гришо за България в 9 изиграни мача до момента.

ГАЛЕРИЯ СНИМКИ ОТ МАЧА!

"Блаж Кавчич победи българския Федерер", пишат медиите в Словения след срещата.

Словенците са впечатлени от уменията на Димитров, които са "досущ като на Федерер", макар част от ударите му да не са ефективни на клей.

Гришо спечели убедително първия сет с 6:1 и шокира зрителите по трибуните, които бяха убедени в победата на 157-ия в света Кавчич.

След това обаче словенецът нямаше проблеми в следващите 2 части, в които даде 1 гейм на българина.

В четвъртия сет, Кавчич поведе с 4:1, Гришо върна два гейма, но силите му не стигнаха за повече.

Утре е мачът на двойки от 16:00 часа българско време. По принцип в него трябваше да играят Ивайло Трайков и Валентин Димов, но с оглед днешните 2 загуби, може да има промени в тима ни. В неделя пък са останалите 2 мача на сингъл.