Жил Кремер – Григор Димитров (гейм по гейм)

Жил Кремер – Григор Димитров, втори двубой от програмата на единично от дуела между Люксембург и България (втори кръг на втора група в зона Европа / Африка).

КАК СЕ РАЗВИ ПЪРВИЯТ ДВУБОЙ МЕЖДУ НАСТАСИ И КУЗМАНОВ ВИЖТЕ ТУК

От Tennis24.bg ще проследим срещата с коментар на живо.

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Григор Димитров започна с гейм на 0 на сметката си. Българинът реализира и първия си ас за двубоя.
2:0 ПРОБИВ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът поведе с 40:15, Кремер спаси първия брейк-бол, но при втория милост нямаше.
3:0 Пробивът е затвърден с гейм на 30. Отлично начало на срещата за Григор Димитров, който спечели първите 3 гейма преди първата пауза.
3:1 Кремер взима подаването си на 15 и открива сметката си в първия сет.
4:1 Макар и трудно, Григор Димитров взима подаването си. Българинът трябваше да спасява точка за пробив при 30:40, но се справи, след което взе гейма.
5:1 ПРОБИВ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ. 16-ият в световната ранглиста успя отново да се справи с подаването на 34-годишния си съперник и до голяма степен предрешава всичко в сета. Предстои пауза от 60 секунди, след която Григор ще сервира за успех в сета.
6:1 Гейм и първи сет за Григор Димитров. Вторият пробив бе затвърден с бъзр гейм на 15, който пък бе с цената на сет. Първата част продължи точно 25 минутки и приключи с ас на Григор Димитров.

(сервис за Жил Кремер):
0:1 Много продължителен гейм, в който Григор Димитров пропусна 2 точки за пробив и в крайна сметка Кремер съхрани подаването си.
1:1 Бърз гейм на сметката на Григор Димитров.
2:1 ПРОБИВ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ. Най-добрият български тенисист в историята този път успя да се справи с подаването на съперника и взима преднина непосредствено преди първата пауза в сета.
3:1 Григор Димитров затвърждава пробива.
3:2 Труден гейм за Кремер, който след няколко равенства успява да измъкне подаването си и се доближава само на гейм от Димитров.
4:2 Безпроблемен гейм на сметката на Григор Димитров.
5:2 ПРОБИВ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът получи един брейк-бол и се възползва, което означава, че след паузата ще сервира за успех във втория сет. Мачът се развива изключително бързо, каквито бяха и очакванията.
6:2 Гейм и втори сет на сметката на Григор Димитров. От началото на двубоя са изминали точно 61 минути.

ТРЕТИ СЕТ:

0:1 Григор Димитров имаше преднина 40:15, но не успя да реализира нито една от точките за пробив и в крайна сметка Кремер взе подаването си на старта на третия сет.
1:1 Григор Димитров обърна гейма от 0:30 и изравнява резултата в третата част.
1:2 Без проблеми за ветерана Кремер, който този път спечели бързо гейма си.
2:2 Ново изравняване на резултата.
2:3 Григор Димитров пропусна 3 точки за пробив, две от които бяха последователни. От началото на третата част българинът пропуска куп възможности да пробие, което е основната причина Кремер да продължава да води в резултата в третата част.
3:3 Бърз гейм на сметката на Григор Димитров.
4:3 ПРОБИВ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът поведе с 40:30, получи поредната си точка за пробив, но този път се възползва и се доближава само на два гейма от крайния успех.
5:3 Пробивът е затвърден. Григор Димитров е на гейм от победа в мача.
5:4 Жил Кремер взима подаването си и остава в мача, засега. Предстои почивка, след която Димитров ще сервира за успеха.
6:4 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът спечели подаването си на 30 и след час и 45 минути престой на корта донесе втората победа на България.