Роджър Федерер без проблеми във втори кръг в Париж

24-05-2015 15:21 | Любомир Тодоров

Роджър Федерер започна с рутинна победа 17-ото си участие на "Ролан Гарос" и рекордно 62-о в турнирите от Големия шлем. Вторият поставен швейцарец надигра "щастливия губещ" Алехандро Фая от Колумбия с 6:3, 6:3, 6:4 на централния корт "Филип Шатрие" в Париж.

В първата част малко неочаквано колумбиецът първи стигна до точка за пробив в третия гейм, но Федерер го неутрализира. Швейцарецът започна доста лежерно срещата и направи пет непредизвикани грешки от бекхенд за нула време. След това Роджър навлезе в ритъм. След точно половин час игра той проби за 5:3. След това стигна до сетбол и го реализира с фамозна къса топка. Частта продължи 33 минути.

Шампионът в Париж от 2009 година успя едва при шестата си възможност да постигне брейк за 2:1 във втория сет. До края на частта Фая не успя дори да стигне до точка за връщането му. В заключителния гейм Федерер поведе с 40:15 при сервис на съперника и затвори при първата възможност.

В третата част многодетният баща имаше няколко шанса за брейк, но колумбиецът се спаси. Самият Фая стигна до втория си брейк пойнт в мача в петия гейм, но Роджър хладнокръвно го отрази. В десетия гейм Федерер стигна до мачбол и го реализира. Така швейцарецът спечели срещу този съперник за осми път от също толкова срещи.

Следващият съперник на рекордьора по титли от Големия шлем ще бъде  Марсел Гранойерс (Испания), който победи Михаел Бахингер (Германия) с 6:4, 6:3, 7:6.

Още трима поставени стартираха с победи на "Ролан Гарос". Осмият поставен Стан Вавринка се справи с турчина Марсел Илхан с 6:3, 6:2, 6:3. Роберто Баутиста от Испания, №19 в схемата, надигра германския ветеран Флориан Майер с 6:3, 6:1, 6:3. Филип Колшрайбер (№22) пък се справи с японеца Го Соеда с 6:1, 6:0, 6:2.