Гришо с втора победа за 8 часа

05-05-2015 23:28 | Станко Димов

Златка Замова, наш кореспондент в Мадрид

Григор Димитров преизпълни работния си ден на смесения турнир Мутуа Мадрид Оупен и стартира с две победи за 8 часа. Нашият мина първи кръг на сингъл по обяд, а вечерта в 21 часа местно време в двойка с Юрген Мелцер опукаха френските национали Жо-Вилфрид Цонга и Гаел Монфис с 4:6, 6:4, 10-3. Така австро-българският дует излиза на осминафинал срещу петите поставени Ненад Зимонич (Срб) и Марчин Матковски (Пол).

Вечерният мач на Гришо напълни 2500-ят вътрешен стадион 3 в „Каха Махика”, при цени на билетите 15 евро. Дойдоха около 200 българи, които истински се забавляваха на победата. Французите взеха първия сет с един пробив и направиха шоу за публиката с атракции – Гаел въртеше ракета при удари и връщаше промушвайки топката през краката си, Жо му партнираше в щуротиите.

Григор и Юрген бяха по-сериозни, натиснаха във втората част и с пробив изравниха. В тайбрека те поведоха 3:1 и със стабилен сервис и добра игра на мрежата дръпнаха 9:3, Григор заби последната точка. Испанците от публиката бързо напуснаха залата, за да гледат полуфинала на Реал с Ювентус (1:2).

На централния корт пък в почивките от мачовете Карла Суарес – Юлия Гьоргес (6:3, 7:5) и после Стан Вавринка - Жоао Соуса пускаха тв кадри от футболния двубой за радост на публиката.

Утре Цонга, Монфилс, Димитров, Рафа Надал и Роджър Федерер играят мачовете си от втори кръг на сингъл. Българинът излиза срещу победилият Рафа Надал преди седмица в Барселона Фабио Фонини (Ит) на 2-и корт „Аранча Санчес” от около 16 ч. Мачът е трети по програма след испанския Давид ФерерАлберт Рамос (квалификант). По същото време на централният Надал започва защитата на титлата срещу Стив Джонсън (САЩ), след него водачът в схемата Федерер излиза срещу Ник Киргиос (Авл).