Григор Димитров – Доналд Йънг (гейм по гейм)

05-05-2015 12:58 | Станко Димов

Златка Замова, кореспондент на Tennis24.bg в Мадрид

Григор Димитров – Доналд Йън, I кръг на „Мастърс 1000” в Мадрид.

ГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ НА ГРИГОР ВИЖТЕ ТУК

На трибуните на корт "Аранча Санчес Викарио" има около 500 зрители. Българската агитка също е сериозна - около 60-70 наши сънародници гледат двубоя. Забелязват се и няколко трибагреника.

Коментар на живо:

(Григор Димитров спечели жребия и избра да посреща):

0:1 Отлично начало за Доналд Йънг, който спечели първия си сервис-гейм на 0 и открива резултата в двубоя.

1:1 Григор Димитров също печели първото си подаване в двубоя на 0 и изравнява резултата.

1:2 Григор Димитров получи точка за пробив, но в решаващия момент Йънг вкара добър първи сервис, след което с форхенд по диагонала разстреля Димитров и не му даде шанс да играе с топката. В крайна сметка американецът спечели подаването си и първата пауза в мача идва при резултат 2:1 за него.

2:2 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров. От началото на двубоя българинът не е загубил точка при свой сервис.

2:3 И втората пауза в мача идва без пробиви. Йънг води с 3:2, след като спечели последното си подаване на 15.

3:3 Първият случай от началото на мача, в който Григор имаше затруднения при свой сервис-гейм. Българинът изоставаше с 0:30, след това позволи на съперника да стигне и до точка за пробив. В крайна сметка, след няколко равенства, Димитров успя да спечели подаването си.

4:3 ПРОБИВ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ.
Българинът започна отлично гейма и поведе с 15:40, с което получи две последователни точки за пробив. Гришо обаче не се възползва и се стигна до равенство. Все пак малко по-късно Димитров отново стигна до брейк-бол, успя да пласира ретур на линията, след което Йънг извади в аут.

5:3 Пробивът е затвърден с гейм на 15. Йънг спечели първата точка, но след това почти не успя да влезе в разиграване и изгледа от близо как българинът печели с лекота гейма си.

5:4 Американецът спира серията от 3 последователни гейма на серията на Димитров и печели подаването си. Предстои кратка пауза, след която Гришо ще сервира за успех в първия сет.

В този момент Доналд Йънг извика физиотерапевт на корта. Американецът има проблеми в кръста. Играта временно е спряна.

6:4 ГЕЙМ И ПЪРВИ СЕТ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ. Гришо поведе с 40:0, след което допусна двойна грешка за 40:15. Последва нова точка на сметката на българина, който спечели първата част след 43 минути игра.

(сервис за Доналд Йънг):

1:0 ПРОБИВ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ. Йънг определено не се движи добре по корта. Явно болката в кръста го тормози много. Гришо от своя страна се възползва отлично от колебанията на съперника и с пробив на 15 открива резултата във втория сет.

2:0 Гейм на 15 за Димитров и пробивът е затвърден.

3:0 ОЩЕ ЕДИН ПРОБИВ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ. ДОНАЛД ЙЪНГ РЕШАВА ДА СЕ ОТКАЖЕ. БЪЛГАРИНЪТ Е ВЪВ ВТОРИ КРЪГ В МАДРИД.

Съперник на Гришо във втори кръг ще бъде Фабио Фонини, срещу когото българинът се изправи и в Монте Карло преди няколко седмици.