Тотално разочарование за Надал

23-04-2015 18:54 | Станко Димов

Рафаел Надал записа сензационна загуба още в трети кръг на един от любимите си турнири – този в Барселона. Испанецът отстъпи с 4:6, 6:7 (6) пред Фабио Фонини в двубой, който продължи два часа.

Рафа се представи изключително разочароващо, като допусна огромен брой за нивото си непредизвикани грешки - 30, които в крайна сметка му костваха отпадането.

Припомняме, че по-рано през сезона Фонини победи Надал на турнира в Рио Де Жанейро и по този начин стана едва третият в историята, който е побеждавал два последователни пъти Надал на клей. Преди него това са сторили само Гаудио и Джокович.

Фонини взе първия сет след пробив в 10-ия гейм – 6:4. През втората част Надал на няколко пъти повеждаше с пробив, но италианецът намираше начин да се върне в мача. Така заслужено се стигна до тайбрек, в който Фонини поведе с 6:3 и получи 3 мачбола. Надал успя да ги спаси и изравни за 6:6, но при четвъртия открил се мачбол пред Фонини той не сгреши.