Григор Димитров приключи рано в Акапулко

26-02-2015 02:09 | Станко Димов

Григор Димитров приключи участието си на АТР 500 турнира в Акапулко, където имаше да защитава титла. Българинът отпадна във втори кръг, след като претърпя загуба с 1:2 сета от квалификанта от САЩ Райън Харисън, в отделните части 5:7, 6:4, 0:6.

Спортист №1 на България определено има за какво да съжалява, след като буквално изтърва първия сет в мача, в който водеше с 5:3 гейма. При 5;4 Гришо сервираше за сета, но допусна пробив в последния възможен момент, след което загуби и сета.

През втората част българинът успя да се наложи с 6:4 и върна надеждите си, но в решителния трети сет играта на Димитров бе потресаваща и той напълно заслужено отпадна.

Загубата означава и загуба на сериозен брой точки за Димитров. Спортист №1 на България имаше да защитава трофей в Акапулко, което значи да брани 500 точки. С достигането си до втори кръг обаче Гришо успя да съхрани само 45 точки, което означава, че от понеделник по всяка вероятност той ще загуби мястото си в Топ 10 на ранглистата.

За Райън Харисън пък това беше първа победа над Димитров в три мача срещу този съперник.