Беларус поведе на България след успех на Говорцова

05-02-2015 12:29 | Станко Димов

Станко Димов, пратеник на Tennis24.bg в Будапеща

България регистрира първа загуба в тазгодишното издание на „Фед Къп”. В първи двубой от втори кръг, Елица Костова отстъпи с 2:6, 3:6 пред втората ракета на Беларус Олга Говорцова. Срещата се проведе на централния корт в зала „Сима” в Будапеща и продължи малко повече от час.

Говорцова игра по-стабилно от основната линия, а освен това беше и изразителна в излизанията си на мрежата. От другата страна на корта Ели Костова допусна значителен брой непредизвикани грешки, с което улесни съперничката си.

През втората част играта бе значително по-равностойна. Говорцова започна с пробив и аванс 2:0, но Костова бързо изравни за 2:2. Ключов за изхода на сета се оказа така важният седми гейм, в който Ели поведе с 40:0 и имаше 3 поредни точки за пробив, с който можеше за първи път от началото на двубоя да поведе в резултата.

Говорцова обаче показа самообладание и влезе в серия от 5 последователни точки, с които не допусна пробив и съхрани аванса си за 4:3. До края на срещата Костова не взе гейм и отстъпи с 2:6, 3:6.
След минутки започва двубоят на първите ракети Цветана Пиронкова и Виктория Азаренка.