Григор Димитров очаква Федерер в Бризбейн

09-01-2015 06:25 | Станко Димов

Григор Димитров се класира за полуфинал на турнира в Бризбейн, Австралия. Четвъртият в схемата нямаше особени проблеми в двубоя си срещу левичаря Мартин Клижан (Словакия) и се наложи с 6:3, 6:4 за малко повече от час игра.

Това беше първи дуел между двамата, а българинът имаше подчертаващо преимущество над снажния си опонент.

В спор за място на финал Димитров ще срещне победителя от двубоя Роджър Федерер – Джеймс Дукуорт. Ако премери сили с швейцареца, Гришо ще се опита да вземе първи успех срещу идола си.

До момента двамата са се срещали два пъти (последните две години на турнира в Базел), като Федерер няма загубен сет.

Ако запише победа и в събота, Григор Димитров за втори път в кариерата си ще достигне до финал в Бризбейн. Предишният път той стори това през 2013-а, когато в спора за трофея отстъпи пред Анди Мъри.

За Григор Димитров обаче почивка днес няма да има. След около два часа българинът отново ще излезе на корта, този път за полуфиналния си мач на двойки. Гришо и Танаси Кокинакис (Австралия) ще имат за съперник Кей Нишикори (Япония) / Александър Долгополов (Украйна).