Шеста поредна победа в Стокхолм (видео)

15-10-2014 22:03

Защитаващият титлата си на АТР 250 турнира в Стокхолм Григор Димитров стартира с двусетова победа тазгодишното издание. Българинът надигра със 7:5, 7:6(4) Теймураз Габашвили от Русия.

Това е негова шеста поредна победа в надпреварата, а Жереми Шарди или Джак Сок ще бъде следващият му съперник в петък.

И двата сета протекоха по приблизително еднакъв начин. Димитров доминираше, но въпреки това допускаше слабости в края, за които можеше да бъде наказан.

В първия сет Гришо взе проби на два пъти, за да вземе комфортен аванс от 5:1. Неочакван спад в представянето му бе на път да доведе пълен обрат. Димитров допусна връщане на един от пробивите, а при 5:3 дори не реализира и сетбол преди Габашвили да стигне до 5:4. Водейки 6:5 Габашвили водеше 40:15, но не подходи концентрирано и бе наказан. Гришо не се предаде и в крайна сметка проби съперника за 7:5.

Ситуацията частично се повтори и след почивката. Григор първи поведе с пробив за 4:2, но допусна моменталното му връщане и то като направи двойна грешка. Двамата сервираха добре и доведоха ситуацията до тайбрек. В него Димитров бе просто брилянтен след 4:4 точки и с редица майсторски изпълнения приключи в своя полза битката.

В четвъртък Гришо ще играе само на двойки като четвъртфиналната му среща ще започне в 19,00 часа българско време.