Нишикори надигра Раонич в петсетов маратон

02-09-2014 10:23 | Калин Дацов

Кей Нишикори стана първият състезател от Азия достигнал четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ от 27 години. Японецът победи Милош Раонич в драматична битка от осминафиналитте с 4:6, 7:6, 6:7, 7:5, 6:4. Така той вече има три победи от четири срещи срещу канадеца.

Двубоят продължи 4 часа и 19 минути и така двамата изравниха рекорда за най-късно завършил двубой в Ню Йорк. Предишните случаи, когато мач приключва в 2 часа и 26 минути след полунощ, бяха през 1993-а и 2012-а.

За Нишикори това е 9-а победа от 11 петсетови мача в кариерата му и трета тази година. Раонич от своя страна губи трети пореден осминафинал на US Open като през 2013-а отстъпи също в пет сета на Ришар Гаске.

"Губех 1:2 сета. Беше много оспорвано. Трудно ми бе да се концентрирам и да запазя ритъма си. Особено срещу играч като Милош с такъв сервис. Аз обаче вярвах в себе си. Благодаря на Майкъл Ченг и моя щаб, защото винаги са вярвали в мен.

"Стан играе много силно. Мисля, че не съм играл с него скоро. Ще се опитам да се възстановя и да направя нов силен мач," заяви Нишикори след 10-ата си победа над състезател от топ 10.

До момента Вавринка е спечелил и двата си мача с Нишикори, които датират от 2012-а година.