Нова сензация! Надал също напусна Уимбълдън!

01-07-2014 21:05

Сензационните резултати на тазгодишния Уимбълдън продължават. Участващият със специална покана от организаторите Ник Киргиос, намиращ се на 142-о място в световната ранглиста, изхвърли световния номер 1 Рафаел Надал след успех със 7:6, 5:7, 7:6, 6:3!

По този начин 19-годишният Киргиос за първи път достига четвъртфинал на турнир от Големия шлем. Той ще спори с Милош Раонич за място в полуфиналите.

От своя страна Надал записва поредна ранна загуба в Лондон. През 2012-а той отстъпи на №100 Лукаш Росол, а през 2013-а на №135 Стив Дарси.

Трябва да се отбележи, че от 1992-а година играч извън първите 100 не бе побеждавал световен номер 1 в турнир от Големия шлем.

ВИЖТЕ НЯКОЛКО СТРАХОТНИ РАЗИГРАВАНИЯ ОТ ДВУБОЯ!

"Всичко в играта ми се получаваше. Сервирах наистина добре през целия мач. Трябва да вярваш в победата от самото начало," коментира развълнуваният младок.

В решителния четвърти сет Киргиос проби за 3:1 в своя полза. След това при 5:3 той приключи двубоя с 37-ия си ас в мача.