ПРИКАЗКАТА ПРОДЪЛЖАВА!

27-06-2014 10:42 | Станко Димов

Лондонската приказка за Григор Димитров продължава с пълна сила! Българинът достигна до IV кръг (осминафинал) на Уимбълдън, след като спечели по изключителен начин двубоя си от III кръг срещу Александър Долгополов. Гришо се наложи с 3:2 сета, в отделните части 6:7 (3), 6:4, 2:6, 6:4, 6:1 след близо 3 часа битка.

Ключов за изхода на двубоя се оказа четвъртия сет, в който Долгополов започна силно и имаше няколко точки за пробив, но Григор запази концентрация и не допусна да загуби подаването си. В същото време българинът измъкна сета след пробив в деветия гейм, а през петата част буквално летеше на корта и отнесе съперника си с 6:1.

„Той (Долгополов) започна много добре мача. В началото сервираше така, че просто нямаше какво да направя. За мое щастие обаче успях да обърна двубоя. Мисля, че в края на мача тялото ми спечели двубоя. Работя много по този аспект (физическа издържливост) и резултатите се виждат. Първата цел е изпълнена (достигане до втората седмица на турнира), от тук нататък всичко е възможно”, коментира Григор Димитров след успеха.

Благодарение на победата за първи път в кариерата си Димитров достига до втората седмица на Уимбълдън. Следващият съперник пред българина ще бъде Леонардо Майер (Аржентина), а при нов успех Гришо ще достигне до четвъртфинал! Българинът вече има един четвъртфинал в турнирите от Големия шлем – Australian Open 2014.