Григор: Главната цел остава - да спечеля титлата

14-06-2014 17:45

Григор Димитров остана доволен от класирането си за първи финал на тревни кортове на турнира в Лондон. За целта той надигра световния номер 3 Стан Вавринка с 6:2, 6:4 за 62 минути игра и вече очаква своя опонент в спора за титлата - Фелисиано Лопес. Срещата в неделя ще бъде не преди 16,00 часа и ще се излъчва по "Евроспорт 2".

"Страхотно е чувството да победиш играч като Стан. Бяхме много нервни на корта днес. Особено в първите четири гейма.

"Главната цел бе да достигна финал и да го спечеля. Тя все още е пред мен," закани се Григор Димитров.

От своя страна Вавринка не успя да пробие нито веднъж подаването на българина в мача като преди това в турнира не бе загубил нито един сет.

Дотук в своите АТР финали Гришо има 3 титли и 1 загуба. Лопес пък има 9 финали, от които е спечелил три.