Душманката на Пиронкова грабна титлата във Варшава

22-05-2010 14:50 | Николай Драгиев

Александра Дюлгеру спечели своята втора титла в кариерата. Отстранилата Цвети Пиронкова във Варшава румънка, надви във финалния двубой Цзе Чжън с 6:3, 6:4. Така Дюлгеру записа 13-а поредна победа в полската столица, като това със сигурност е любимият й турнир.

През миналата година тя също взе трофея, след като премина през квалификациите. Интересното е, че тогава Александра бе извън първите 200 в света. За сравнение към днешна дата румънката е 32-а в света.

В днешния двубой Дюлгеру бе по-добра но корта, но успехът срещу китайката не дойде лесно. Шампионката дръпна още в началото с 4:2 и макар и не без няколко тежки момента, затвори с 6:3. Втората част започна лошо за румънката. Чжън поведе с 4:2 и сякаш щеше да изравни сетовете. Нищо подобно не последва. Дюлгеру взе 4 поредни гейма и затвори мача с 6:4 за 100 минути игра.

Така световната номер 32 прибира $98,500 от наградния фонд, който възлиза на 600 хиляди долара. Тази сума е гарнирана и с 470 точки за ранглистата.