И Симона Халеп ще дебютира на полуфинал в Шлема

04-06-2014 19:32 | Станко Димов

Симона Халеп за първи път в кариерата си достигна до полуфинал в турнир от Големия шлем! Това стана факт, след като румънката победи с 2:0 сета Светлана Кузнецова на четвъртфиналите на „Ролан Гарос”. В отделните части 6:2, 6:2 след 79 минути игра на „Сюзан Ленглен”.

След 2:2 в първата част, Халеп спечели 4 последователни гейма и си заслужи успех в първия сет.

На почивката между сетовете Кузнецова, която е шампионка в Париж от 2009-а година, поиска медицински таймаут и се пробра в съблекалнята, а когато се завърна на корта бе с превързано бедро на левия крак. Още в началото на втория сет Халеп взе предимство и до края на мача не подложи под въпрос успеха си.

В спор за място на финал румънката ще срещне Андреа Петкович, която спечели със същия резултат – 6:2, 6:2, двубоя си със Сара Ерани. Петкович, подобно на Халеп, за първи път в кариерата си достига до полуфинал в турнир от Шлема. При румънката залогът ще е още по-голям, тъй като ако достигне финал то тя ще се изкачи до №3 в световната ранглиста.

Вторият полуфинал в турнира е между Мария Шарапова и Южени Бушар.