ФедЕкспрес с летящ старт

25-05-2014 15:21

Роджър Федерер стартира подобаващо Откритото първенство на Франция. В 60-ия си турнир от Големия шлем той надигра на старта Лукаш Лацко с 6:2, 6:4, 6:2 за само 84 минути игра.

ФедЕкспрес стартира битката в типичния си стил и след два пробива се наложи с 6:2 за 25 минути!

Лацко бе по-стабилен във втория сет, но загуби подаването си в третия гейм, за да отстъпи след 3:6 и тази част.

Федерер приключи битката в три сета с лекота и ново 6:2. В целия мач швейцарецът реализира 40 печеливши удари и не се наложи да спасява точка за пробив. Така той очаква в битката за място в трети кръг Диего Себастиан Шварцман или Гастао Елиас.

С успеха си Федерер вече има 44 поредни победи в 1-и кръг на турнирите от Големия шлем. Попитан след двубоя кой е фаворит за трофея според него, Фед заяви: "Рафа е фаворитът, следва Новак и всички останали. Очевидно е," коментира той.