Григор Димитров смаза нов американец

06-01-2010 12:03 | Станко Димов

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Чалънджър" в Нова Каледония след победа с 2:1 сета над американеца Майкъл Яни. В отделните части сетовете завършиха с един и същи резултат - 6:3, 3:6, 6:3 в полза на Гришо.

Следващият противник на българина е четвъртият поставен в схемата - французинът Давид Гез, който е 146-и в света. Гез не може да се похвали с почти никакви успехи в своята кариера, въпреки не лошото си класиране. Двубоят между тях ще се играе утре рано сутринта

За успеха си Григор ще вземе 18 точки за световната ранглиста и над 2000 долара от наградния фонд на надпреварата, който е 75 хиляди. Ако спечели и утрешния си мач, Димитров има шанс да влезе за първи път в топ 250 на света.

Малко след това Григор и партньорът му от Франция Александър Сидоренко загубиха мача си на двойки срещу опитните Никола Девилде и Едуард Роже-Васлен с 6-4 2-6 [9-11]. За загубилите остава утехата от 18-е точки за ранглистата по двойки и по около допълнителни 500 долара на калпак премия.