Федерер с успешен старт в Маями и 20-а победа за сезона (видео)

21-03-2014 23:43

Роджър Федерер си осигури място в трети кръг на "Мастърс 1000" в Маями. Той стартира с победа 6:4, 7:6 над Иво Карлович и вече има 20 победи от 24 мача този сезон.

Швейцарецът спечели първата част с 6:4 за само 29 минути. В тази част Карлович успя да спечели едва две точки при сервис на Федерер.

През тази година Федерер ще преследва третата си титла в Маями като за последно взе този трофей през 2006-а.

Федерер проби Карлович в петия гейм на първата част и това му бе достатъчно да спечели с 6:4 след 29 минути игра.

В Маями Федерер преследва 79-ата си титла и общо 35-и финал в сериите "Мастърс 1000". В следващата фаза той ще срещне квалификанта Тиемо де Бакер, който изненадващо надви Фернандо Вердаско.

Загубилият Иво Карлович пък вече има 308 аса за 19 мача този сезон. Той е един от само 6-те играчи с над 8000 печеливши точки от сервис заедно с Горан Иванишевич, Анди Родик, Пийт Сампрас, Роджър Федерер и Иван Любичич.