Федерер с впечатляващ обрат срещу Джокович (видео)

28-02-2014 19:39

Роджър Федерер реализира впечатляващ обрат и за първи път от година и половина надви Новак Джокович. Така след 3:6, 6:3, 6:2 той заслужи място на финал на АТР 500 турнира в Дубай в битка продължила час и 46 минути.

Федерер не бе надигравал Джокович от финала на "Мастърс 1000" турнира в Синсинати от 2012-а година, но тази вечер показа наистина отлична игра.

Така в съботния финал 32-годишният Федерер ще се бори за 78-а титла на АТР. Негов съперник ще бъде Томаш Бердих, от който швейцареца загуби в полуфиналите на същия турнир миналата година. ФедЕкспрес обаче води с 11:6 в преките им сблъсъци като цяло.

В първия сет Джокович нямаше особени трудности, игра агресивно и затвори с 6:3 за само 35 минути игра.

Във втория сет играта бе прекъсната при 2:3 и 0:30 на сервис на Джокович заради дъжд. При завръщането на двамата в игра Федерер проби за 4:2 и бързо приключи интригата в своя полза.

Поредица от грешки на Джокович на старта на третата част осигуриха пробив за Федерер за 1:0. Ноле обаче стигна до 40:15 още в следващия гейм. След прекрасни сервиси обаче бившият номер 1 се спаси и затвърди аванса си - 2:0. Малко по-късно Федерер проби за втори път за 4:1 след 7-минутен гейм и на практика уби интригата в мача.

От началото на сезона Федерер вече има 3 победи от 4 мача срещу играчи от топ 10. За сравнение през миналата година той записа 4 победи и от 14 подобни мача.