Гулбис не даде шанс на Григор Димитров

13-02-2014 13:40 | Станко Димов

Ърнест Гулбис победи Григор Димитров с 6:4, 7:6 (3) в двубой от втори кръг на турнира в зала в Ротердам (АТР 500). Двамата изиграха много равностоен мач, в който имаше един единствен пробив – в третия гейм на първия сет.

Григор има за какво да съжалява, тъй като спокойно можеше да вземе поне сет на съперника си. При 5:4 във втората част, българинът пропусна два поредни сетбола, които бяха спасени от невероятния в този двубой начален удар на латвиеца. В последствие се стигна до тайбрек, в който Гулбис не допусна грешка.

Отпадането във втори кръг в Ротердам означава, че Гришо ще загуби доста точки (135). Миналата година българинът достигна до полуфинал, където отстъпи пред бъдещия шампион Хуан Мартин дел Потро.

Именно аржентинецът е следващият съперник на Гулбис, след като спечели двубоя си срещу Пол-Анри Матио с 6:2, 7:6.:

Дотук Дел По води с 3:1 в преките им двубои. Двамата играха за последно именно в Ротердам през 2013-а. Тогава Хуан Мартин се наложи със 7:6, 6:3.