Човек на Sportmedia.tv втори на държавното по ски

27-01-2014 16:22 | Станко Димов

Операторът на медийната група Sportmedia.tv Николай Нешев се класира на престижното второ място на държавното първенство по ски за журналисти, което се проведе на Боровец.

В групата при мъжете между 45-55-годишна възраст пред него, както и през миналата година, финишира единствено Юлиян Стоянов (в. „Лична драма”). Нашият човек спря хронометрите на 28,29 сек., като остана на 1,1 сек. от победителя. Трети в тази група завърши Николай Дончев от skimagazine.bg, който даде време от 31,83 сек.

Организатори на състезанието, което за първи път в историята се проведе на осветление в Боровец, бяха "Бороспорт" и Българския ски клуб на журналистите.

43-ма представители на 25 медии мериха сили в гигантски слалом по отлично подготвеното трасе пред хотел "Рила".

Състезанието бе последна проверка за домакините преди предстоящите на 15 и 16 февруари стартове от Европейската купа по ски алпийски дисциплини, на които най-стария ни зимен курорт ще бъде домакин.

Призът "Петър Илиев" на БСКЖ тази година получи семейство Петър и Мария Горненски.