Димитров - Брадли Клан - 6:7(7), 6:4, 6:4, 6:3 (ГЕЙМ ПО ГЕЙМ)

14-01-2014 01:43

Григор Димитров започна участието си на Откритото първенство на Австралия днес срещу 93-ия в ранглистата Брадли Клан от САЩ.

От турнира в Мелбърн българинът само може да натрупа допълнително точки за ранглистата, тъй като миналата година отпадна на старта.

ПРОГРАМА ЗА ДЕНЯ!

1 СЕТ -
КОМЕНТАР НА ЖИВО:
* - Григор Димитров сервира първи;

1:0 - Подобаващо начало за Григор. Българинът печели откриващия гейм на мача на нула при свой сервис.

1:1
- Американецът отговаря по същия начин и не губи точка на свой начален удар.

2:1 - Никакви проблеми за Гришо и той отново печели подаването си преди първата почивка в мача.

2:2 - Четвъртият гейм в двубоя бе първият по-оспорван. Стигна се до 30:30, но след това сервиращият Клан не допусна изненада.

3:2
- Гришо вкарва под 50% първи сервис, но въпреки това няма никакви проблеми и отново повежда в резултата.

3:3 - Втори пореден оспорван гейм при сервис на Клан. Двамата си размениха по две точки преди Григор да достигне до първа възможност да пробие - 40:30. Клан се спаси в този момент, а малко след това и спечели гейма си.

4:3 - Повече от убедителен гейм за Григор, който печели без да загуби точка в него.

4:4 - Григор Димитров пропусна две възможности да пробие, след като достигна до 40:15. От този момент обаче той не успя да вземе нова точка в гейма. Ново изравняване.

5:4 - Клан отново успява да спечели само една точка при сервис на Гришо.

5:5 - Поредно равенство. Този път Клан не срещна затруднения и така след 30 минути игра се стига до 5:5.

6:5 - Нищо ново - гейм на нула за световния №22. Клан ще сервира за оставане в сета.

6:6 - Оспорван гейм. Григор има за какво да съжалява, тъй като при 30:40 пропусна сетбол! След това Клан отново се спаси от трудната ситуация и точно след 40 минути битка вкара двубоя в тайбрек.

6:7 - Тайбрекът започна с поредица мини-пробиви за 3:3 точки. Григор първи се откъсна по-сериозно като поведе с 6:4, което значеше нови два поредни сетбола. Той обаче ги пропусна. При 7:6 българинът пропиля трети шанс и закономерно бе наказан малко по-късно. Клан печели първия сет в тайбрек с 9:7 точки. Три от четирите сетбола пред Гришо бяха изгубени след негови непредизвикани грешки, а последната точка също отиде на сметката на Клан след грешка на Димитров от форхенд!

2 СЕТ -
* - Брадли Клан сервира първи;

0:1 - ПРОБИВ ОЩЕ НА СТАРТА ЗА ДИМИТРОВ! Убедително начало за българина, който реализира втората открила се пред него възможност.

0:2 - Без проблеми за Димитров и той затвърждава направения пробив.

1:2 - Клан също печели подаването си с лекота.

1:3 - Гейм на нула за Григор Димитров. Точно 15 минути игра в този сет.

2:3 - След пробива продължава доминацията на сервиращите. Клан също нямаше проблеми и печели подаването си.

2:4 - Никакви затруднения за Димитров и той пак печели подаването си.

3:4 - Началото на гейма бе добро за Гришо, който спечели първите две разигравания. Клан обаче намери сервиса си и успя без затруднения да обърне след това. Така той запазва дистанцията от само един пробив.

3:5 - Гришо печели категорично своя сервис гейм на 0 и е само на още няколко точки от равенство в резултата.

4:5 - Американецът отново намалява резултата след гейм на 15. Димитров ще сервира за втория сет.

4:6 - СЕТ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ! Клан успя да вземе две точки в подаването на Гришо, но от втория сетбол българинът бе точен и изравнява резултата - 1:1 сета.

3 СЕТ -
* - Брадли Клан сервира първи

1:0 - Гришо взе първата точка в гейма, но американецът успя да обърне и повежда след гейм на 15.

1:1 - Отново гейм на 15, този път на сметката на Димитров. Българинът изравнява резултата в третата част.

2:1 - Клан поведе набързо с 40:0, след което позволи на Димитров да спечели две точки, но до равенство не се стигна.

2:2 - Клан взе първата точка в този гейм, а след това успя да стигне и до равенство при 30:30, но все пак Гришо не позволи да стигне до по-сериозно проблеми и печели подаването си, с което отново изравнява резултата в третата част.

3:2 - Гейм на 30 и в сметката на американеца. Засега в тази част двамата сервиращи нямат особени проблеми.

3:3 - Нов спокоен гейм за Димитров, който изравня печели подаването си на 15 и за трети път изравнява.

3:4 - ПРОБИВ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ! Гришо печели първия по-оспорван гейм в третата част и излиза напред в резултата! В неговото начало Клан поведе спокойно с 40:15, но Димитров записа четири поредни точки, възползва се от първия си брейкпойнт в сета и повежда!

3:5 - Пробивът е светкавично затвърден с гейм на 0 в полза на нашето момче! Димитров е само на един гейм от обрат в резултата на първия си мач в Мелбърн.

4:5 - Брадли Клан остана в третия сет след гейм на 30. Димитров ще трябва да затвори частта от свой начален удар.

4:6 - СЕТ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ! Обратът в резултата е факт и българинът повежда с 2:1 сета! Последният гейм в тази част бе може би най-сложен за Гришо, който изпусна два сетбола и дори спаси точка за 5:5, но в крайна сметка геймът и сетът са на сметката му!

4 СЕТ -

0:1 - ПРОБИВ В ПОЛЗА НА ДИМИТРОВ ОЩЕ НА СТАРТА НА РЕШИТЕЛНИЯ ЧЕТВЪРТИЯ СЕТ! Българинът не даде дори точка на своя съперник и го проби на 0! Доближава ли се до успехът Гришо?

0:2 - Пробивът е затвърден с гейм на 15 в полза на родния талант!

1:2 - Клан "връща жеста" и със същия резултат намалява резултата. Димитров продължава да води с пробив и трябва само да печели подаванията си, за да се класира за втори кръг на Australian Open 2014.

1:3 - Засега Григор следва точно този план, като печели второто си подаване в сета на 0.

2:3 - Втори пореден гейм на 15 в полза на сервиращия Брадли Клан.

2:4 - Най-проблемният сервис гейм в четвъртия сет за българина. Димитров изостана с 15:30, но успя да запише серия от три поредни точки и не допусна да се стигне до възможности за пробив.

3:4 - Американецът продължава да поддържа напрежението, като печели на 0 подаването си и намалява резултата. Разликата все още е само пробив.

3:5 - Спокоен гейм за Гришо, който даде една точка на съперника си при своя начален удар. Димитров е само на гейм от втория кръг в първия за годината турнир от Големия шлем.

3:6 - ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ! Българинът завърши двубоя с пробив на 0 и си осигури място във втори кръг!