Фантастичен старт на сезона за Григор Димитров (ВИДЕО)

30-12-2013 13:30 | Станко Димов

Григор Димитров започна по отличен начин новия сезон. Българинът се наложи с 6:2, 6:3 над Робин Хаасе (Холандия) в двубой от първи кръг на турнира в Бризбейн. Срещата продължи по-малко от час, а в следващия кръг на Димитров му предстои двубой с друг висок тенисист - Марин Чилич.

При нова победа българинът ще се класира за четвъртфинал в Бризбейн. Миналата година Гришо игра финал, където загуби от Анди Мъри.

Гришо имаше пълно превъзходство над Хаасе. Българинът осъществи 3 пробива – 2 в първия и един във втория сет, които се оказаха напълно достатъчни за крайния успех.

В същото време началният удар на Димитров функционираше отлично и за цялата среща той не позволи на съперника си дори да стигне до точка за пробив. Гришо завърши мача с 6 аса на сметката си, както и с впечатляващите 91% спечелени точки след първи сервис.