Григор Димитров заслужи място в основната схема в Израел

02-05-2010 17:13 | Станко Димов

Григор Димитров се класира за основната схема на турнира Israel Open. В последен мач от квалификациите, най-добрият български тенисист смаза с 6-0, 6-4 представителя на домакините Гал Хакак.

Гришо започна повече от впечатляващо срещата и спечели първия сет само за 17 минути. Българинът загуби едва 3 точки при свой сервис, като нямаше никакво проблеми да се справи и с подаването на младия си съперник.

В началото на втората част Хакак най-накрая се "разписа", като дори направи пробив в сервис-гейм на Гришо. За повече обаче 18-годишният израелец, който все още няма класиране в ранглистата, нямаше сили.

Вчера Гришо записа далеч по-трудна победа, след като се нуждаеше от близо 2 часа, за да надделее над 34-годишния Ноам Нехр (Израел).
Благодарение на класирането си в основната схема Димитров си осигури 5 точки за световната ранглиста.

Все още не е ясно срещу кого ще се изправи в I кръг Гришо, като вариантите са 4: Дуду Села (Израел, номер 1 в схемата), Рубен Бемелманс (Белгия), Харел Леви (Израел, 6) и Денис Гремелмаер (Германия).

Ако преодолее първия кръг, нашето момче ще заработи близо $1800, както и още 8 точки за ранглистата.
Турнирът в  Рамат Ашарон е на твърда настилка, а наградният фонд е $100 000.