Григор продължава с победите и на турнира в Базел

23-10-2013 22:38 | Станко Димов

Григор Димитров започна по превъзходен начин участието си на турнира в Базел. Българинът се наложи с 6:3, 6:3 над Радек Щепанек и се класира за втори кръг, където му предстои двубой с Александър Долгополов.

Гришо буквално летеше на корта в началото на мача и след 13 минути игра поведе с 4:0 гейма. 34-годишният Щепанек не се предаде и успя да върне един от пробивите, намалявайки на 3:4. Последната дума в сета все пак бе за българина, който с трития си пробив поведе в резултата с 6:3.

През втората част Григор успя да пробие подаването на съперника за 4:2, след което затвори мача, записвайки своята 6-а поредна победа в тура!

Още утре Гришо ще излезе на корта за двубоя си от втори кръг срещу Александър Долгополов. До момента двамата са се срещали веднъж – на турнира в Уинстън-Салем (САЩ), а победата отива на сметката на украинеца.

Двубоят на Димитров от втори кръг отново е четвърти по програма в утрешния ден на централния корт и ще започне около 21:00 часа българско време.

Ако успее да победи Долгополов, Димитров ще се класира за четвъртфинал, където ще премери сили с Роджър Федерер.