Григор Димитров - Кени Дьо Шепе 6:4, 6:2 (гейм по гейм)

18-10-2013 11:51 | Станко Димов

Григор Димитров достигна полуфиналите АТР 250 турнира в Стокхолм без загубен сет. Българинът надви двуметровия французин Кени дьо Шепе 6:4, 6:2 за малко над час игра.

В полуфиналите Димитров ще играе с Беноа Пер. Французинът се справи преди това с Милош Раонич

ПЪРВИ СЕТ, ДИМИТРОВ - ДЬО ШЕПЕ:

0:1 - Кени Дьо Шепе стартира мача със солиден гейм на 0 в своя полза.

1:1 - Гришо отговори подобаващо и също без печели подаването си без проблеми, губейки само едно разиграване.

1:2 - Първи по-оспорван гейм в мача, Гришо поведе след 15:30 в подаването на французина, но Дьо Шепе успя да запише три поредни точки и задържа подаването си.

2:2 - Категоричен гейм в полза на Димитров, който не изгуби нито една точка при втория си начален удар в мача.

3:2 - Григор Димитров първи стига до пробив в мача. Това стана при резултат 2:2. Българинът реализира още първия си шанс след поредната грешка на Дьо Шепе.

4:2 - Гришо затвърждава пробива и взима сериозен аванс във втората част. Досега той няма проблеми срещу 203-сантиметровия французин, който освен това играе с лява ръка.

4:3 - Оспорван гейм, който премина през няколко равенства. Гришо впечатли и с прекрасен минаващ удар срещу излезлия на мрежата двуметров съперник. Все пак Дьо Шепе успя да затвори в своя полза и остава в битката за този сет.

5:3 - Григор поведе убедително с 40:0. Дьо Шепе успя да спечели следващите две разигравания, но българинът приключи гейма с мощен ас.

5:4 - Дьо Шепе успява да затвори гейма в своя полза и принуждава българина да сервира за спечелването на първата част.

6:4 - Оспорван гейм. Двамата направиха някои грешки и се стигна до ситуация 30:30. Де Шепе сгреши воле на мрежата и така даде сетбол в полза на Григор. Димитров нямаше проблеми и реализира още първия си шанс.

0:1 - Двуметровият французин сервира много добре и нямаше никакви проблеми да открие резултата във втората част в своя полза.

1:1 - Отличен сервис гейм за българина. Той вкара само първи сервис в него и загуби едва една точка.

2:1 - Дьо Шепе продължи да сервира добре в началото и поведе с 40:15. Григор не се предаде и след две чудесни изпълнения успя да изравни за 40:40. Французинът пропусна две възможности да затвори гейма в своя полза и след това Димитров получи шанс да пробие. Българинът не го пропусна и взима сериозен аванс и във втората част!

3:1 - Гришо затвърждава пробива с гейм на нула!

3:2 - Дьо Шепе спаси три точки за пробив и в този гейм. В някои от тях Григор Димитров имаше добри шансове да вземе пак подаването на съперника, но допусна леки грешки и в крайна сметка не успя.

4:2 - Нов гейм на нула за Григор Димитров, който сервира наистина добре.

5:2 - В този седми гейм на втория сет Григор пропусна точка за пробив след ретур в аут, но след това французинът му предостави втори шанс като направи двойна грешка. Де Шепе сбърка и в решителното разиграване и така Гришо ще сервира за мача.

6:2 - Никакви проблеми за Григор Димитров, който приключва двубоя в своя полза с гейм на 15.