Надал с безпроблемно начало на турнира в Шанхай

09-10-2013 16:38 | Станко Димов

Рафаел Надал победи Александър Долгополов с 6:3, 6:2 в първия си мач от „Мастърс 1000” турнира в Шанхай.

Първият сет на срещата бе сравнително равностоен и се реши след късен пробив на Рафа. Испанецът се справи с подаването на съперника си за 5:3, след което със сервис на своя страна си подпечата сета.

През втората част всичко се разви по желания от Надал начин. Испанецът проби още в първия гейм, а в четвъртия повтори упражнението и поведе с 4:0. До края Долгополов успя да вземе два гейма, но за повече днес украинецът нямаше сили.

Съперник на Надал в трети кръг ще бъде аржентинецът Карлос Берлок, който по-рано днес изненадващо победи гиганта от САЩ Джон Иснър.

С безпроблемни победи участието си на „Мастърс 1000” в Шанхай започнаха другите двама големи претенденти – Новак Джокович и Роджър Федерер.