Водачката Шиникова загуби сет, но е на четвъртфинал в София

04-09-2013 15:18 | Станко Димов

Водачката в схемата на Държавното лично първенство по тенис за жени Изабелла Шиникова се класира на четвъртфиналите. На централния корт на БНТЦ "Карлсберг" националката преодоля Никол Йорданова с 6:1, 1:6, 6:1.

Следващата съперничка на Шиникова е поставената под №7 Вивиан Златанова. Тя се наложи над Петя Аршинкова с 6:2, 6:4.

Златната медалистка от 2012 година Борислава Ботушарова също продължава след 6:0, 6:2 срещу Елена Жечева. Следващата опонентка на третата в схемата е нейната партньорка на двойки и съотборничка в шампионския състав на НСА Далия Зафирова, която победи с 6:2, 6:2 Габриела Михайлова.

Втората поставена Виктория Томова загуби само един гейм в мача си срещу Габриела Якалиева - 6:0, 6:1. На четвъртфинал Томова излиза срещу Джулия Терзийска.

Финалът при жените ще бъде в събота, а мъжкият финал ще бъде в неделя от 13:00 часа и ще бъде предаван пряко от БНТ2 и БНТ Свят.