Абсолютно непобедимият Надал официално се завърна!

18-04-2010 16:57 | Николай Драгиев

Рафаел Надал отново пренаписа историята на тениса. Или поне част от нея. Той стана първият играч, който печели 6 поредни титли от един турнир в Откритата Ера. Рафа разгроми Фернандо Вердаско в Монте Карло с 6:0, 6:1 и отново показа, че няма конкуренция на "червено". Така бившият номер 1 прекъсна мъчителната си серия от 11 месеца без титла, а освен това показа, че има сили за много дълга такава, но с поредни титли. Общо за Рафа това е 37-а титла в кариерата.

За срещата с Вердаско надали има какво толкова да се каже. Особено в първия сет Вердаско бе просто зрител на случващото се на корта, с някои дребни изригвания. Големият шампион веднага захапа сънародника си и крехката психика на Нандо отново го подведе в решителен мач. Рафа спечели първата част с 6:0.

Нищо по-различно не се случи и след това. Нови два пробива в подаването на Вердаско дадоха възможност на Рафа спокойно да приключи мача с 6:1. В края Вердаско бе толкова отчаян, че ръсеше ругатни на испански докато траеха последните точки от двубоя. Украшението на мача обаче бе при 4:1 за Рафа във втория сет, когато той спаси няколко изумителни топки и накрая Вердаско завърши с перфектна къса топка, която дигна на крака 10 хиляди души по трибуните, начело с Принц Албер.

Разбира се един куп рекорди следват от титлата на Надал. Ето и по-интересните от тях:

- това бе 10-а победа от 10 мача за Рафа срещу Вердаско.
- единствено Федерер е успявал да го победи във финал на клей. Иначе 26 победи и 2 загуби общо.
- това е 37-ата титла на Рафа от 49 финала.
- той се изравни с Федерер по титли от "Мастърс 1000" - по 16. Само Агаси има 17.
- това е 54-а поредна победа през април месец за Надал и 10-а титла. Последната му загуба е през 2005 г.
- по пътя си към титлата Надал загуби само 14 гейма - абсолютен рекорд дори и за него.