Победата на Григор Димитров над Джокович гейм по гейм

07-05-2013 14:29 | Станко Димов

Григор Димитров постигна най-значимата победа в кариерата си! Българинът се наложи с 2:1 сета над Новак Джокович в двубой от II кръг на "Мастърс 1000" турнира в Мадрид. Ето как се разви мачът гейм по гейм!

ПЪРВИ СЕТ: (сервис за Джокович)

1:0
Джокович започна по отличен начин - с гейм на 0. Сърбинът вкара 4 първи сервиса, като само веднъж се стигна до разиграване.

1:1 Григор Димитров изравнява резултата. Българинът започна силно гейма си, като поведе с 40:0. В последствие Джокович намали на 40:30, но след още една точка за Гришо геймът приключи.

2:1 Гришо взе 2 точки в подаването на Джокович, но в останалите 4 сърбинът бе безкомпромисен.

2:2 Много силен гейм за Гришо, който спечели подаването си на 0. До момента няма дори точка за пробив пред някой от играчите.

3:2 Отново безпроблемен гейм за сервиращия. Гришо сгреши 3 топки от бекхенд и Ноле пак повежда в резултата. Втора пауза в двубоя, след която на сервис ще застане Димитров.

3:3 Първият по-оспорван гейм в мача, в който се стигна до равенство. За радост обаче Гришо успя да спечели последните 2 точки и съхрани подаването си.

4:3 ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ГЕЙМ И 4 ПРОПУСНАТИ ТОЧКИ ЗА ПРОБИВ НА СМЕТКАТА НА ДИМИТРОВ. След няколко грешки на Джокович, Гришо поведе с 0:40. Джокович обаче изравни, след което Гришо получи нов брейк-бол. И този път обаче сърбинът не се даде и в крайна сметка съхрани подаването си.

4:4 ГРИШО СПАСИ ТОЧКА ЗА ПРОБИВ И ИЗРАВНИ РЕЗУЛТАТА. Българинът поведе с 40:0, след това загуби 4 поредни точки. В най-важния момент обаче Гришо на 2 пъти нацели линиите и спаси подаването си.

5:4 Бърз и лесен гейм за Джокович, който загуби само една точка в подаването си. Още една пауза, след която Димитров ще сервира за оставане в сета.

5:5 ГРИГОР ДИМИТРОВ СПАСИ СЕТБОЛ. При 30:40 Джокович остави топката, мислейки, че тя излиза в аут. Топката обаче кацна върху линията и българинът изравни за 40:40, след което взе подаването си.

5:6 ПРОБИВ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ. Най-накрая "стената Джокович" се пропука. Гришо поведе с 40:30, а форхенд в мрежата на Джокович осигури първия пробив в мача. Пауза, след която Григор Димитров ще сервира за първия сет!

6:6 ПРОБИВЪТ Е ВЪРНАТ. ТАЙБРЕК ЩЕ РЕШИ ИЗХОДА НА ПЪРВИЯ СЕТ!

6:7 СЕТ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ! БЪЛГАРИНЪТ ИЗОСТАВАШЕ С 4:6 В ТАЙБРЕКА, СПАСИ 2 ПОРЕДНИ СЕТБОЛА, А СЛЕД ТОВА ИЗПРАВИ НА КРАКА ПУБЛИКАТА, ВЗИМАЙКИ ОЩЕ 2 ПОРЕДНИ ТОЧКИ.

ВТОРИ СЕТ: (сервис за Димитров)

1:0 Григор Димитров взе подаването си и открива резултата във втория сет!

1:1 Джокович също взима първото си подаване в сета и изравнява резултата.

2:1 Много труден гейм за Гришо, в който той спаси 2 точки за пробив. В крайна сметка българинът взе подаването си, нанизвайки ас в най-точния момент.

2:2 Отново много продължителен гейм, в който Джокович на свой ред спаси точка за пробив.

3:2 Гришо повежда след сравнително бърз гейм на сметката си. Този път до точки за пробив не се стигна, а при 40:30 Джокович допусна грешка, с която Димитров отново поведе в резултата. Без пробиви от началото на втория сет.

4:2 ПРОБИВ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ! БЪЛГАРИНЪТ ПРОПУСНА ПЪРВИТЕ ДВА БРЕЙК-БОЛА, НО ПРИ ТРЕТИЯ ДЖОКОВИЧ СГРЕШИ И ГРИШО ПОВЕЖДА С 2 ГЕЙМА РАЗЛИКА.

4:2 При 30:40 Новак Джокович навехна глезена на десния си крак и поиска медицински таймаут. Същият глезен създаваше проблеми на сърбина още от двубоя срещу САЩ за Купа "Дейвис". Играта е временно спряна.

4:3 "Контузеният" Джокович върна пробива, с което си навлече гнева на публиката. Феновете определено са на страната на Григор Димитров.

4:4 Резултатът е изравнен. Джокович вдигна оборотите и взе бързо подаването си.

5:4 Гейм на 0 за Григор Димитров. Кратка пауза, след която Джокович ще сервира за оставане в турнира.

5:5 Джокович също отговаря с бърз гейм. По 5 за двамата през втория сет.

6:5 Григор Димитров получи крампове на дясното бедро. Като по чудо съхрани подаването си. Дано българинът стисне зъби и издържи физически на натоварването.

6:6 Джокович спечели подаването си на 0. Предстои втори тайбрек в двубоя. Бурни освирквания за световния №1 от публиката в Мадрид!

6:7 ДЖОКОВИЧ СПЕЧЕЛИ ТАЙБРЕКА С 10:8 ТОЧКИ. ПРИ 7:6 ДИМИТРОВ ИМАШЕ МАЧБОЛ, НО ПРИ СЕРВИС НА СЪРБИНА. ПУБЛИКАТА Е ЗДРАВО ЗАД НАШЕТО МОМЧЕ, ДАНО ГРИШО СТИСНЕ ЗЪБИ И ИЗДЪРЖИ ФИЗИЧЕСКИ.

ТРЕТИ СЕТ: (сервис за Джокович)

0:1 ПРОБИВ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ ОЩЕ НА СТАРТА НА ТРЕТАТА ЧАСТ.

0:2 ПРОБИВЪТ Е ЗАТВЪРДЕН!
Джокович имаше 2 точки за изравняване на резултата, но Гришо се справи с тях и след това взе подаването си.

1:2
Джокович взима подаването си намалява преднината на българина. Първа почивка в третия сет.

1:3
Григор Димитров отново повежда с 2 гейма пред Джокович. Много силен гейм за нашето момче! Джокович изглежда нервен.

2:3 Джокович печели гейма си на 30. Втора почивка с заключителния сет, след която Григор Димитров ще сервира.

2:4 Григор поведе с 40:0, след което Джокович намали на 40:30. Сърбинът обаче прати следващата топка в аут и Гришо отново е 2 гейма напред.

3:4 Отговорът на Джокович бе много бърз. Гейм на 0, който продължи около минута. Нова пауза, след която на сервис застава Димитров.

3:5 Гришо взима подаването си, въпреки, че геймът не мина безпроблемно. Стигна се до равенство, но нашето момче се справи. Гришо има нужда от още един гейм, за да надвие световния №1.

3:6 ГЕЙМ, СЕТ, МАЧ ГРИГОР ДИМИТРОВ! Още един пробив на сметката на българина, който записва най-голямата победа в кариерата си до момента! Браво момче!