Ясен е следващият съперник на Григор Димитров

17-04-2013 15:16 | Станко Димов

Григор Димитров ще се изправи срещу Флориан Майер в двубой от III кръг на „Мастърс 1000” турнира в Монте Карло. Това стана факт, след като германецът се наложи с 5:7, 6:4, 6:4 над Роберто Баутиста Агут (Испания). Срещата на Грищо и Майер е втора по програма на Корт Des Princes и се очаква да започне около 13:00 часа (ВИЖ ПРОГРАМАТА ЗА ЧЕТВЪРТЪК).

Майер показа изключителния си борбен дух и успя да осъществи пълен обрат в двубоя с Агут, който продължи 2 часа и 12 минути.

Димитров и Майер са се срещали веднъж на корта. Това се случва преди 2 години на турнира на клей в Мюнхен. Българинът показа много стабилна игра в онзи мач, но от другата страна на корта имаше по-опитен и уверен в силите си съперник, който в крайна сметка се наложи със 7:6 (4), 3:6, 6:4.

Благодарение на победата Майер се класира за полуфинал в Мюнхен, а в последствие достигна и до финал.

Към днешна дата 29-годишният германец е на 30-а позиция в ранглистата, т.е. с 4 места по-напред от Григор Димитров. Той е трета ракета на страната си, като преди него в класацията са само Томи Хаас (№14) и Филип Колшрайбер (№21).

Победителят от двубоя между Димитров и Майер ще се класира за четвъртфинал в Монте Карло, където ще се изправи срещу победителя от срещата Рафаел Надал – Филип Колшрайбер.